شیر پروانه ای فولادی شیر پروانه کربن استیل سایت تخصصی خرید ابزار دقیق ایران | kasrasaran


شیر پروانه ای فولادی شیر پروانه کربن استیل سایت تخصصی خرید ابزار دقیق ایران | kasrasaran

شما قبل از خرید شیرهای پروانه ای، باید اطلاعات ضروری در مورد انواع بدنه این شیرهای صنعتی و نوع محرک این شیرهای آشنا شوید تا بتوانید یکی از بهترین گزینه برای صنعت خود اطلاعات بیشتر در اینجا انتخاب کنید. قیمت این شیرآلات بستگی به عواملی مانند سایز، جنس بدنه، برند، کیفیت ساخت و بازار مربوطه دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت شیر پروانه ای ویفری و قیمت شیر پروانه ای چدنی با کارشناسان فروش ولوسند تماس بگیرید. کاربرد شیرهای پروانه ای چدنی بیشتر در بخش کشاورزی و آب رسانی می باشد. نکته قابل توجه اینجاست که این شیرآلات توانایی کنترل میزان جریان را نخواهند داشت و صرفا برای قطع و وصل کردن بکار گرفته می شوند. شیرهای پروانه ای کاربرد گسترده‌ ای در پالایشگاه‌ ها و کارخانجات صنعتی دارند.

  • آنها به صورت دستی توسط یک دسته با یک اهرم قفل کننده یا چرخ دنده برای سهولت عملکرد ، کنترل می شوند.
  • باتر فلای ولو یا شیر پروانه ای برای باز و بسته کردن و کنترل جریان در سرویس های مختلف سیالات، بخصوص مایعات غلیظ، به‌کار می‌رود.
  • تماس فقط در نقطه نهایی بسته شدن با زاویه 90 درجه به عنوان یک توقف مکانیکی انجام می شود؛ این نوع طراحی معمولاً برای حالتی که Seat فلزی داشته باشیم استفاده می‌شود.
  • یکی از دلایلی که در بدنه فولاد ضدزنگ از کروم استفاده می شود، این است که مانع زنگ زدگی شیر پروانه ای شود.
  • شیرپروانه ای با اکچویتور گیربکسی برای سایز های بالاتر از 8 اینچ مورد استفاده قرار میگیرد.

به اتر فلای ولو چدنی از بدنه چدن داکتیل، دیسک استیل و کروم ساخته می‌شود. این ولوها با فشار کاری pn10،  pn16 از سایز 1 اینچ تا 36 اینچ با عملگرهای دستی، گیربکسی، پنوماتیک موتور خور، برقی با برندهای اروپایی، چینی، و ایرانی عرضه می‌گردد. دیسک این شیرها با متریال‌های مختلف مانند کروم و استنلس‌ استیل 304 و 316 تولید می‌گردد. این شیرها یکی از پرمصرف‌ترین ولوهای صنعتی هستند که در خطوط پایپینگ صنعتی و ساختمانی در مسیر سیال قرار می‌گیرند و جریان سیال را در مسیر لوله‌ کشی کنترل می‌کنند. شیرآلات فولادی در کلاسهای مختلفی طراحی و تو لید می شود، کلاس شیرها نشان دهنده فشار کاری شیرها در دمای کاری آنها بر اساس استاندارد  ASME B16.34  می باشد.

عملکرد شیر پروانه ای

شیر پروانه ای استیل صنایع شیری دارای مدل های مختلفی میباشد مانند؛ مدل اهرمی و شیر پروانه ای استیل کلاج دار، عرضه میگردد. شیر پروانه ای‌ استیل‌ صنایع‌ غذایی یا همان صنایع‌ شیری به این مدل ولو در زبان انگلیسی باتر فلای ولو BATERFLAYVALVE گفته‌ میشود. شیر پروانه ای (Butterfly Valve) یک نوع شیر صنعتی است که برای کنترل جریان مایعات یا گازها در سیستم‌های لوله‌کشی استفاده می‌شود.

شير پروانه اي فلنج دار با عملگر برقي

باترفلای ولوها در صنایع زیادی مانند اداره آب و فاضلاب، صنایع غذایی، نفت و پتروشیمی و… استفاده می شود. این شیرها مزایا زیادی دارند و در ادامه قصد داریم شما را با برخی از نکات مثبت شیر های پروانه ای آشنا کنیم. شیرهای پروانه ای بر اساس نوع عملگر هم تقسیم بندی می شوند که در ادامه شما را با انواع محرک این شیرآلات صنعتی آشنا می کنیم.

به صورت معمول این نوع شیر های پروانه ای در سیستم­هایی مورد استفاده قرار می­گیرد که سیال غیرخورنده در آن جریال داشته باشد. این نوع از عملگرها توسط یک اهرم کنترل میشوند و معمولا تا سایز 8 اینچ تولید میشوند. چراکه برای سایز های بالاتر از 8 اینچ استفاده از نیروی دست برای چرخاندن شیر کافی نبوده و عملآ غیر ممکن خواهد بود.